Dok pretražujemo arhive Lisce, uvijek iznova oduševljavaju nas crno-bijele fotografije. One imaju nešto bezvremensko – eleganciju koja i danas privlači poglede. U modi su takve fotografije oduvijek imale poseban status: izvrsno naglašavaju liniju i detalje te ostavljaju dojam umjetničke dovršenosti. Zato i danas često pronalaze svoje mjesto u suvremenim modnim pričama.




Ovoga puta dijelimo izbor fotografija iz 70-ih godina. U fokusu su grudnjaci ikona, najčešće u popularnoj bijeloj boji, iako su bili dostupni i u više boja. Svaki komad odražava bogato znanje izrade korzeta i grudnjaka za oblikovanje tijela – znanje koje i danas koristimo u stvaranju naših modela. Svaki šav ima svoju funkciju i precizno mjesto.




Posebno su karakteristični šavovi preko sredine košarica i konusni oblik grudnjaka. Bilo je mnogo čipke, a većinu komada krasile su i mašnice koje su s vremenom postale čest ukras donjeg rublja i još su uvijek popularan detalj.
Crno-bijele fotografije podsjećaju nas ne samo na estetiku prošlosti, već i na nasljeđe znanja koje i danas živi u našim kolekcijama.

